Systemy profesjonalne

W Polsce niewiele jest instytucji przystosowanych do potrzeb osób niedosłyszących, z tego powodu osoba korzystająca z aparatów słuchowych jest izolowana społecznie.
Problem ten najlepiej zobrazuje wypowiedź osoby niedosłyszącej na forum deaf.pl:

„W Polsce, na uczelni, w pracy, na ulicy, w sklepie, w pubie itd. wciąż jesteśmy narażeni na nieprzychylne uwagi ze strony słyszących i wciąż o nas myślą stereotypowo [...]. Także nic dziwnego, że idziemy na łatwiznę, wybieramy uczelnię, gdzie nie patrzaliby nas jak na dziwolągów, ufoludków, gdzie mielibyśmy poczucie własnej godności, gdzie ze względu na głuchotę moglibyśmy liczyć na wsparcie. [...]
Nie każdy profesor, naukowiec z długimi tytułami naukowymi ma jakiekolwiek pojęcie o tym, jak do nas podchodzić, m. in. jak porozumiewać się z nami i nie utrudniać kontaktu (np. nie spacerować po salach, postarać się nie za bardzo "zapuszczać wąsy bądź brodę", udostępniać materiały na slajdach), zatem niektóre uczelnie organizują tego typu szkolenia, mające na celu ułatwić nam głuchym (a także innego rodzaju niepełnosprawnym) miło spędzać czas na studiowaniu, w końcu podobno okres studiów to jeden z najlepszych okresów naszego życia.
No i czasami jesteśmy zmęczeni ta ciągłą walką o nasze prawa, równości i wolimy korzystać z tego, co życie ma do zaoferowania.”

Bardzo często osoby mające problemy ze słuchem wykluczone są z życia naukowego, kulturalnego, oraz duchowego, nie mogąc  zrozumieć głosu aktorów w teatrze, bądź treści wykładu lub kazania w kościele. Szczególna uwaga powinna być skupiona na zapewnieniu niedosłyszącym dzieciom i młodzieży równych szans z ich rówieśnikami w szkole, bowiem ten okres jest najważniejszy dla prawidłowego rozwoju intelektualnego człowieka.

Przykładowe systemy profesjonalne:

Wszystkie systemy profesjonalne

Systemy indywidualne

Jeżeli nosisz aparat słuchowy, to z pewnością wiesz jak ciężko jest zrozumieć głos z telewizora, czy radia. Ciągłe zgłaśnianie nie daje poprawy rozumienia mowy, ale denerwuje pozostałych domowników. Bardzo duże problemy są również w rozumieniu mowy przy dźwiękach towarzyszących - jak np. rozmowa. Do użytku domowego powstało bardzo wiele różnego rodzaju pętli indukcyjnych, które sprawnie poradzą sobie z tymi problemami. Istnieją urządzenia instalowane na stałe w pomieszczeniu (zasięg działania obejmuje całe pomieszczenie) oraz przenośne poduszki indukcyjne podłączane do specjalnego wzmacniacza. Wybór jest na tyle duży, że radzimy przed zakupem skontaktować się z konsultantem (kontakt@petleindukcyjne.pl), który bezpłatnie doradzi najlepsze rozwiązanie – należy podać jakie ma być przeznaczenie urządzenia, rodzaj telewizora (CRT/LCD) i powierzchnię pomieszczenia.
Fakt, że jest się użytkownikiem aparatów słuchowych nie przekreśla możliwości korzystania z przenośnych odtwarzaczy mp3. Dostępne są pętle indukcyjne podłączane w miejsce słuchawek, bezprzewodowo przesyłające sygnał do aparatów słuchowych. Również korzystanie z telefonów komórkowych stanie się dużo prostsze – stosując małą pętlę indukcyjną do telefonów komórkowych można cieszyć się komfortową rozmową bez konieczności wyciągania  aparatów słuchowych z ucha i bez ryzyka sprzęgania się aparatu. 
Zapoznaj się z produktami z naszej bazy danych, jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami.

Przykładowe systemy indywidualne:

Wszystkie systemy indywidualne


Mapa miejsc

Miejsca przyjazne osobom niedosłyszącym.

Zobacz na mapie...

Partnerzy serwisu

Propeller - lokalny instalator dostarczający pętle indukcyjne i systemy nagłośnienia wysokiej jakości (częściowo województwo wielkopolskie i dolnośląskie). Posiada doświadczenie w zakresie pętli indukcyjnych przenośnych i stacjonarnych.

 

Magellan - instalator lokalny wykwalifikowany w zakresie projektowania i instalacji pętli indukcyjnych i systemów nagłośnienia, doświadczony oraz wyposażony w odpowiedni sprzęt pomiarowy (województwo podkarpackie i małopolskie)

 

Pro-Rock AV System - doświadczony dostawca systemów nagłośnienia i lokalny instalator pętli indukcyjnych w województwie lubuskim. Wykwalifikowany w zakresie projektowania pętli dla osób słabosłyszących i wyposażony w odpowiednie urządzenia do regulacji systemów zgodnie z normą.

Zaprojektuj

Określ parametry i zaprojektuj swój system...